Czym jest szczęście?

szczescie

 

Pamiętasz, kiedy byliśmy dziećmi niewiele było nam do szczęścia potrzebne. Braliśmy świat takim jaki jest, nie doszukując się we wszystkim drugiego dna

Rozmyślania na temat przyszłości nie spędzały nam snu z powiek. Wiedzieliśmy po prostu, że pewnego dnia, kiedy staniemy się dorośli, będziemy szczęśliwymi dorosłymi jak z reklamy telewizyjnej.

I nagle, nie wiedząc kiedy, przyszedł moment gdy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że na szczęście trzeba sobie zapracować.  Czy to był moment pierwszego niezdanego egzaminu? Złamanego po raz pierwszy serca? Pracy z której nie czerpaliśmy satysfakcji?

Kiedyś marzyliśmy. Chcieliśmy zostać lekarzami, pilotami, nauczycielami czy gwiazdami filmowymi. Pamiętasz moment kiedy przestaliśmy o tym marzyć? Nikt nie pamięta. Po prostu z biegiem czasu życie weryfikuje nasze plany. Idziemy na łatwiznę odpuszczając sobie dążenie do spełnienia swoich marzeń. To nie znaczy, że całkiem przestajemy marzyć. Redukujemy więc nasze pragnienia do takich, które mają szansę zostać spełnione. Dla niektórych takim marzeniem może być założenie rodziny, zdobycie nowej, lepszej pracy, kształcenie się w ciekawym kierunku. Ale czy nie jest tak, że zdobywając to czego pragnęliśmy czasem zwyczajnie czujemy, że jednak nie jest to jeszcze to szczęście którego oczekiwaliśmy?

Dobrze jest wymagać od życia wciąż więcej i więcej. Warto stawiać sobie wysoko poprzeczki, realizować się i oczekiwać od siebie więcej. Każdy kolejny sukces przynosi nam odrobinę spełnienia. Jednak jeśli wciąż czujesz, że brakuje Ci jeszcze czegoś do pełni szczęścia rozejrzyj się w koło siebie. A może właśnie, to co w tej chwili posiadasz, czyni Cię szczęśliwym człowiekiem?

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *